Cieszyński portal sportowy - skat

Skat

 

Mistrzostwa ligowe rozgrywane na szczeblu centralnym, na poziomach: I liga, II Liga i III liga, oraz na szczeblu Okręgu na poziomach: Liga Okręgowa i niżej. Dopuszcza się rozgrywki lig międzyokręgowych.

Cykl rozgrywek ligowych w sezonie obejmuje rozegranie 6 kolejek. W trakcie sezonu każda drużyna spotyka się z pozostałymi 24 drużynami w I ,II i III lidze A i B. W I, II i III lidze drużyny tworzą w każdej kolejce 5 grup po 5 drużyn. W każdej kolejce ligowej drużyny rozgrywają 4 serie po 36 rozdań.

I LIGA

I LIGA to jedna grupa ligowa składająca się z 25 drużyn, które w minionym sezonie nie zostały zdegradowane oraz które wywalczyły awans z II Ligi lub ewentualnych baraży. Po zakończeniu rozgrywek drużyna, która uplasowała się na I miejscu zdobywa tytuł Drużynowy Mistrz Polski. Drużyna, która uplasowała się na II miejscu zdobywa tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski. Drużyna która uplasowała się na III miejscu zdobywa tytuł II Wicemistrz Polski. Drużyny, które zajęły 22, 23, 24 i 25 miejsce w tabeli sezonu zostają zdegradowane do II LIGI. 

II LIGA

II LIGA to jedna grupa ligowa licząca 25 drużyn. W skład II Ligi wchodzą te drużyny, które w minionym sezonie zostały zdegradowane z I Ligi, drużyny które w ubiegłym sezonie nie uzyskały awansu do I Ligi ani nie zostały zdegradowane do III Ligi, oraz drużyny które uzyskały awans z III Ligi lub ewentualnych baraży. Drużyny, które zajęły miejsca 1 - 4 w tabeli ligowej uzyskują awans do I Ligi. Jeżeli jest to niemożliwe, to awans uzyskuje kolejny zespół. Drużyny, które zajęły miejsca 20 -25 zostają zdegradowane do III Ligi.

III LIGA

III LIGA to dwie grupy ligowe po 25 drużyn każda. W skład III Ligi wchodzą te drużyny, które w minionym sezonie zostały zdegradowane z II Ligi, drużyny które w ubiegłym sezonie nie uzyskały awansu do II Ligi ani nie zostały zdegradowane do Ligi Okręgowej, oraz z drużyn, które uzyskały awans z Lig Okręgowych lub ewentualnych baraży. Drużyny, które zajęły miejsca 1 - 3 w tabeli swojej grupy ligowej uzyskują awans do II Ligi. Jeżeli jest to niemożliwe, to awans uzyskuje kolejny zespół z tej grupy ligowej. Drużyny, które w swojej grupie zajęły miejsca 23 - 25 zostają zdegradowane do przynależnych sobie Lig Okręgowych. Drużyny od miejsca 14 – 22 oraz jedna drużyna z miejsca 13 / ta która ma gorszy wynik / spadają do nowo tworzonej Ligi IV. Ligę IV uzupełni 6 drużyn / wyłonionych drogą barażu / z Lig Okręgowych. Po rozegraniu przez wszystkie Ligi Okręgowe pierwszej kolejki Zarząd PZSkat poda ile drużyn z danego Okręgu będzie miało prawo brać udział w barażach. 

LIGA OKRĘGOWA

Rozgrywki ligi okręgowej mają na celu wyłonienie drużyn uprawnionych do startu w barażach o awans do Ligi IV.

menu